Faydalı Bilgiler

Yemek Yaparken İşinize Yarayacak Faydalı Bilgiler

İnsanların en çok zaman geçirdiği alanlardan biri mutfaklardır. Mutfaklar kimine göre çok eğlenceli olup yemek yapmak ya da farklı tatlar denemek çok zevk verirken kimileri ise mutfaktan hoşlanmayıp, mutfakta yapılan işlerden sıkılabilir. Çünkü genel anlamı ile mutfak işleri meşakkatli işlerdir. Sürekli kendini tekrarlıyormuş hissi yaratabilir. Mutfakta eğlenceli vakitler geçirmek ve mutfağı sevmeyenlere dahi mutfağı sevdirecek, yemeklerinizi daha pratik bir şekilde yapmak için yemek yaparken işinize yarayacak faydalı bilgiler vardır. Bu bilgiler doğrultusunda yemeklerinizin daha lezzetli olmasının yanında zamandan da tasarruf etmiş olacaksınız.

Kabarmayan Keklere Son

Beş çaylarının vazgeçilmezi, çocukların en sevdiği atıştırmalıklardan biri olan kekler bazen kabarmaz. Bunun önüne geçmek ve hem pofuduk hem de lezzetli kekler yapmak için yapmanız gerekenler çok basittir. Yumurtaların oda sıcaklığında olması ve şekerle en az beş dakika çırpılması işiniz kolaylaştıracaktır. Ayrıca kek harcını kalıba döktükten sonra beş on dakika kalıpta dinlendirdikten sonra fırına koymanız da bir diğer seçenektir. Bunun yanında kek kalıbınızı yağladıktan sonra üzerine un serpip dolapta bekletmeniz ise kekin kalıptan rahat bir şekilde çıkmasını sağlayacaktır.

Balık Pişirirken Kokudan Rahatsız mı Oluyorsunuz?

Balık en sağlıklı besinlerin başında gelir. Ancak kokusundan dolayı evde pişirmeye çok sıcak bakılmıyor. Oysa evde çok basit önlemlerle bu kokunun önüne geçmek mümkün. Ocakta limon kabuğu yakmak, sirke kaynatmak ya da suyun içerisine vanilya koyup kaynatmak gibi önlemler ile bu dertten kurtulabilirsiniz. Balık pişirdiğiniz tavayı kahve telvesi ile yıkarsanız tavada balık kokusundan eser kalmayacaktır. Ayrıca ellerdeki balık kokusundan kurtulmak için elinizi limonla ovmanız yeterli olacaktır.

Mutfakta Kullanılacak Diğer Pratik Çözümler

Bayat ekmekleri küp şeklinde kesip zeytin yağ, kekik ve pul biber ile fırınlayıp kıtır ekmek haline getirebilirsiniz. Ayrıca ekmekleri rondodan geçirerek köfte harcında kullanabilirsiniz. Soğanların kabuklarını soyarken suyun içinde soyarsanız gözleriniz yanmaz. Eğer ellerinize limon sürüp de soyma işlemi yaparsanız ellerinizin kokmadığını görürsünüz. Birde yemeklerin vazgeçilmezi domatesler var ki onların kabuğunu soyarken eğer kaynar suda bir dakika tutup çıkartırsanız daha kolay soyulduğunu göreceksiniz.

Etiketler

Yörenizden

Yorenizden.com'da satılan tüm yöresel ürünler gerçek kendi yöresinden ve o yörenin en meşhur markalarından veya ev yapımı sizin için özenle tedarik edilmekte. Yöresel Ürünler özel olarak yöresinden getirilmekte, bu sayede tamamen taze ve doğal biçimde size ulaştırılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı