Sağlık

İnsan Sağlığına Zararlı Olan Yiyecekler

İnsan Sağlığına Zararlı Olan Yiyecekler iki başlık altında incelenmesi en uygunu olacaktır bunlar şunlardır;

Şekerli Yiyecekler

Şekerli yiyecekler insanların sağlıklarını kötü yönde etkileme konusunda en başarılı olan yiyecek grubuna dahildirler. Şekerli yiyecekler insanlarda gerek kilo aldırma gerekse dişlerinde çürümelere yol açma ve bir sürü etkene sahiptirler ve bunlar hayatımızı oldukça kötü yöne etkiler ve bir süre sonra insülin bile kullanmaya başlaya biliriz. Çocukların küçük yaşlarda çok fazla şeker yemesine izin verilmesi takdir de ileri ki zamanlarda da bu huylarından vaz geçemem gibi durumları mevcuttur buda onların hayatlarını yani sağlıklarını kötü yönde etkiler.

Hazır ve Yağlı Yiyecekler

Hazır yiyecekler az tüketilmedikleri takdirde inşaların obezite olmaları yönündeki eğilimi artırır bunun sonucunda yine sağlıkları kötü yönde etkilenmiş olacaktır. Yağlı yiyecekler karaciğer yağlanması gibi hastalıkları da beraberinde getirir hatta kalp-damar tıkanıklarının da böle yağlı ve hazır yiyecekler tüketilmesi sonucunda oluştuğu da aşina bir konudur. Dışarıda yediğimiz hazır yiyeceklerin sağlığa uygun koşullarda yani temiz ortam da hazırlanmaması da göz önünde bulundurulduğunda pis ortamlarda hazırlanmış olan yiyecekleri az miktarda bile tüketsek de mikroplardan kaçamayacağımız gerçeğini ortadan kaldırmış olmayacaktır.

En çok tükettiğimiz yiyeceklerden aslında bize eski zamanlardan bu zamana kadar sağlıklı olarak gösterilerek yemek zorunda bırakıldığımız yiyeceklerdir bunların başında her diyet yapanın hayatından çıkardığı ekmek gelir. Ekmek eski zamanlarda yaşayan ninelerimiz ve dedelerimizin bize baskılarıyla oğlum ekmeğinle yemek ye baskısı aslında hiç de doğru bir baskı olmayarak bizim sağlımızı kötü yönde etkilemiştir. Fazla miktarda ekmek tüketimi insanlarda yine fazla kilo alımına ve şu anda organik sandığımız ekmeklerde çok fazla şekilde katkı maddesi bulunduğu için de diğer yönlerde sağlımızı kötü yönde etkiliyor olacaktır.

Hayatımızın her yönünde kullandığımız salam ve sosis gibi evimizin buz dolaplarına kamp kurmuş yiyecekler ise bizlere güzel bir yiyecek olarak gösterilen bir diğer yiyecek türüdür. En önemlisi olan ise Cips ve kızartma ürünleridir. Bu ürünler hayatımızda çok fazla yere sahiptir hem evde hem de ofisimizde gereğinden fazla tükettiğimiz bu kızartma ürünleri kalori bakımından çok fazla değerlere sahiptir ve kendilerine bağımlı yapma özellikleri barındırmaktadır bu yüzden insan her boş vaktini böle ürünleri tüketerek geçirmek istiyor olsa da sağlık bakımından hayatımızı oldukça kötü yönde etkileyen ve sonradan pişman olacağımız yiyeceklerdir bunlar.

Etiketler

Yörenizden

Yorenizden.com'da satılan tüm yöresel ürünler gerçek kendi yöresinden ve o yörenin en meşhur markalarından veya ev yapımı sizin için özenle tedarik edilmekte. Yöresel Ürünler özel olarak yöresinden getirilmekte, bu sayede tamamen taze ve doğal biçimde size ulaştırılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hazır ve yağlı yiyecekler. Direkt uzak durulması gerekenler kategorisindeler. Güzel bir bilgilendirme makalesi olmuş. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı